CWDiR


Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem

... ARCHIWUM WIADOMOŚCI ...


Archiwum

Nauka pływania

Dzięki pomocy Polskich Kolei Linowych oraz Pensjonatu Sośnica wychowankowie Centrum, podobnie jak w ubiegłym roku, uczęszczają za zajęcia nauki pływania prowadzone przez instruktora Szkoły Pływania „Płetwal”. Za możliwość korzystania z zajęć składamy serdeczne podziękowania.

Archiwum

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

W dniu 26.06.2019 odbyło się w Trattorii Adamo uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020. W spotkaniu udział wzięła Pani Dyrektor Anna Chrobak- Popławska, Specjalista ds. Opieki i Wychowania Krystian Niechciał, wychowawcy i wychowankowie Centrum oraz zaproszeni goście: Starosta Tatrzański- Piotr Bąk, Radny Miasta Zakopane- Stanisław Karp, Przedstawicielka PSS Społem Zakopane- Anna Stachura oraz Janusz Jędrszczyk, przedstawiciel Klubu Motoryzacyjnego VAG Podhale. Dyrekcja i wychowawcy rozdali wychowankom nagrody za osiągniecia szkolne oraz inne szczególne osiągnięcia i wyróżniającą się postawę.

Wychowankowie złożyli podziękowania wychowawcom oraz sponsorom za pomoc i wsparcie.

Archiwum

Wakacje 2019

Wakacje 2019 obfitowały w zajęcia rekreacyjno- sportowe na świeżym powietrzu. Wychowankowie uczestniczyli w pieszych wycieczkach do wielu Tatrzańskich Dolin, piknikach, wycieczkach rowerowych. Korzystali z warsztatów organizowanych przez Kulturalny Plac Niepodległości, wieczornych seansach filmowych w ramach festiwalu „Kino letnie Sopot- Zakopane”, koncertach „Lata z Radiem”, wyjść do AquaParku, kina, Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego, warsztatach organizowanych przez Muzeum Tatrzańskie, itp. Na początku lipca zorganizowane zostały warsztaty fotograficzne, na których wychowankowie mogli skorzystać ze wskazówek fotografa oraz profesjonalnego sprzętu fotograficznego.

Wykonane podczas warsztatów zdjęcia zamieszczone zostały w kronice placówki. W ramach wypoczynku wakacyjnego wychowankowie spędzili 10 dni nad polskim morzem korzystając z kąpieli słonecznych. Zwiedzili Trójmiasto, Władysławowo, Rozewie, Puck, Jastrzębią Górę. Poznali miejsca pamięci historycznej oraz mieli możliwość skorzystać z rejsu statkiem po otwartym morzu. Wszyscy wychowankowie wrócili zadowoleni z wyjazdu.

Archiwum

Święta Bożego Narodzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem składa życzenia spokojnych, radosnych Świąt, spełnienia marzeń, iskierki radości i dużo miłości. Szczególnie ciepłe słowa kierujemy do osób i instytucji, które wspierają naszą działalność.

Starostwo Powiatowe w Zakopanem

Urząd Miasta Zakopane

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zakopanem

Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo w Zakopanem

Restauracja Zakopiańska

Pensjonat Sośnica***

Polskie Koleje Linowe S.A.

Szkoła Pływania Płetwal Zakopane

Fundacja Wawel z Rodziną

Społem Sp. z o.o. Zakopanem

Mlekovita

"Zbóje z Gór" z Nowego Targu – klub motocyklowy

oraz innych naszych darczyńców, którzy zadbali o uśmiech dziecka w Świąteczny czas. Dziękując za dotychczasową pomoc materialną i finansową oraz wszelką życzliwość okazaną na rzecz CWDiR w roku 2018, liczymy na dalszą

Archiwum

Kolacja w Hotelu "Belvedere"

W dniu 07.12.2016r. dzieci z naszego Domu zostały zaproszone przez Panią Prezes Małgorzatę Chechlińską na uroczystą kolację w Hotelu "Belvedere". Było to spełnienie jednego z marzeń dzieci, by odbyć uroczystą kolację w ekskluzywnej restauracji. W spotkaniu wzięły udział wyróżniające się dzieci wraz z indywidualnymi wychowawcami, dyrekcją i kadrą pedagogiczną CWDiR w Zakopanem. Spędzony wspólnie czas upłynął w miłej, przyjaznej i radosnej atmosferze.

Archiwum

Remont jadalni

W okresie wakacji przeprowadzony został remont naszej jadalni. W pracach remontowych pomagali nasi najstarsi wychowankowie.

Archiwum

Wakacje 2016

W terminie 20-30 sierpnia 2016r. nasze dzieci wypoczywały w miejscowości Malechowo w pensjonacie "Erania". Dzięki Equinox Capital Partners Sp. z o.o. mogliśmy skorzystać z wielu atrakcji, min. jazdy konnej, basenu, wycieczek do Ustronia Morskiego. Niemal codziennie czerpaliśmy radość z kąpieli morskich i słonecznych. Byliśmy na wycieczce w Kołobrzegu, pływaliśmy statkiem i podziwialiśmy piękno polskiego morza.

archiwum

Laureaci w konkursie TAURON

W dniu 08.09.2016r. nasz dom wziął udział w finale konkursu TAURON- Domy Pozytywnej Energii i zdobył nagrodę w wysokości 10.000 zł.

archiwum

Wycieczka nad Morskie Oko

W piątek, 9 września, odbyliśmy wycieczkę do Morskiego Oka, w której towarzyszył nam Starosta Tatrzański Piotr Bąk, pełniący jednocześnie funkcję przewodnika i Wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica. Wycieczka była pełna wrażeń, dzieci zobaczyły łanie pływające w Morskim Oku, najwyższy szczyt Tatr Polskich Rysy i cieszyły się z upominków ufundowanych przez kierowniczkę schroniska Marię Łapińską wraz z rodziną.

Tu Nas znajdziesz